nn
ss
mm
c
çukurca

HAKKIMIZDA

Mardin, bulunduğu coğrafi konumdan dolayı hububat için çok elverişli iklime ve bereketli toprağa sahiptir. Bundan dolayı Mardin’de yetiştirilen hububat ürünlerinin besin değerleri daha yüksektir.

Şirkerimiz çeyrek asrı aşkın hububat ticareti alanındaki tecrübesininde yardımıyla 2006 yılında Mardin Organize Sanayi Bölgesinde kurduğu  mercimek  fabrikasıyla üretim hayatına başladı.

Öter Tarım,  günlük  400 ton tohum eleme paketleme, 100 ton bulgur üretimi ve 100 ton mercimek üretim kapasiteli fabrikalarıyla bölgenin markası haline gelmiş bulunmaktadır.

Fabrikalarımızda Mezopotamya Ovası'nın tarıma elverişli ikliminde ve bereketli topraklarında yetiştirilen yerli, besin değeri yüksek ürünleri kullanıyoruz, ham madde alım aşamasından paketleme aşamasına kadar bütün aşamalar bizzat kendi ekibimiz tarafından yapılmaktadır. Bölgemizde yetişen buğday ve mercimeği fabrikamızda ileri teknoloji ile işlerken su dışında hiçbir katkı maddesi kullanmıyoruz

Fabrikamız ISO 9001 Kalite Yönetim Belgesi ve ISO 22000 Gıda Güvenliği ve OHSAS 18001 İş sağlığı ve Güvenliği belgelerine sahiptir. Tesislerimizde aşurelik buğday, şişe, seferkitel, iri bulgur, orta (midyat) bulgur, köftelik, yaprak mercimek, futbol mercimek, cilalı mercimek; Öter ve Dik markalarımızla üretlmektedir

 

MİSYON &VİZYON

Tarladan kaşığa bütün aşamalarda gıda güvenliğine uygun üretim yapmak. İleri teknoloji ile bölgede yetişen besin değeri yüksek  yerli hammaddeyi işleyip tüketiciye sağlıklı ürünleri uygun fiyata sunmak. İhracatımızı arttırıp  Mardin Bulguru'nu farklı ülkelerde de tanıtmak bu sayede hem ilimizin kalkınmasını sağlamak hemde ülkemizin cari açığının da düşürülmesini sağlamaktır.